PRP terapija

Odos atjauninimas trombocitais praturtinta plazma (angl. Platelet-rich plasma, PRP) yra regeneruojančios terapijos rūšis, kuri odos atnaujinimui naudoja trombocitais vadinamas kraujo ląsteles. Terapija remiasi įgimta tokių ląstelių savybe gydyti žaizdas ir yra atliekama įšvirkščiant iš kraujo surinktas daleles, nesukeliant alergijos ar infekcijų rizikos.

Ši terapija yra saugi ir yra tyrinėjama bei taikoma įvairiose srityse. Ji indikuotina esant labai įvairioms būklėms – plastikos chirurgijos skyriuje ją naudoja traumoms ir nudegimams gydyti, o odontologijoje ji taip pat taikoma kaip papildoma procedūra implantacijos metu.

PRP jau seniai naudojama medicinoje: ortopedijoje, odontologijoje, rekonstrukcinėje chirurgijoje, tačiau pastaruoju metu pastebėtas jos teigiamas poveikis ir įvairiose dermatologinėse srityse, žaizdų gyjime, kosmetologijoje. Gali būti leidžiama į veido, dekolte, kaklo, plaštakų odą, plaukų sritį.

Moksliniais tyrimais įrodyta, kad PRP skatina kolageno ir elastino sintezę odoje, taip pat slopina saulės sukeltus pažeidimus bei odos senėjimą, terapija efektyvi plaukų slinkimo gydymui.

null

Ši terapija yra saugi, todėl taikoma įvairiose srityse

PRP- tai trombocitais praturtinta plazma, naudojama tradicinėje ir estetinėje medicinoje kaip gydymo priemonė ir kaip naturalios audinių regeneracijos biostimuliantas. Tai unikalus, nuosavas Jūsų audinys, nesukeliantis jokios alergijos ir atmetimo reakcijos, sudarantis palankias sąlygas odai keistis.

Trombocitas – smulkiausia kraujo dalelė, atsakinga už kraujo krešėjimą, dalyvauja žaizdų gyjimo, visų audinių regeneracijos procese.

Trombocitas neturi branduolio ir nėra ląstelė, bet yra labai svarbus kraujo komponentas, turintis įtakos visam žmogaus organizmui.

Trombocito membranoje yra tankieji kūneliai, kuriuose esantis ATP (Adenozin 5′ trifosfatas)- junginys pagrindinis ląstelių energijos šaltinis. ATP lengvai virsta ADP (Adenozindifosfatu) nukleotidu – reguliuojančiu lastelių formavimąsi. Energiją, kuri atsipalaiduoja skylant ATP, ląstelės panaudoja baltymų sintezei. Tankieji kūneliai išskiria ir hormoną serotoniną – mitogeną, skatinantį ląstelių dalijimąsi, augimą ir atsinaujinimą, jonizuotą kalcį – sąlygojantį ląstelių membranos pralaidumą.

Trombocite esančios Alfa granulės – išskiria kraujavimą stabdančius baltymus, trombocitų sukibimui, kraujo krešėjimo sistemai reikalingas medžiagas, o taip pat ląstelių augimo faktorius ir peptidus.

Visi šie komponentai išsiskiria procedūros metu, injekuojant trombocitais praturtintą plazmą į odą. Trombocitus aktyvuoja tarpląstelinis odos baltymas – kolagenas, jie skleidžiasi, išskirdami visas biologiškai aktyvias medžiagas – odos ląstelė tarsi pažadinama iš gilaus miego. Stimuliuojama odos ląstelių regeneracija, tarpląstelinio audinio gamyba, kolageno ir elastino sintezė, naturalaus hialurono bei naujų kraujagyslių formavimąsis.

prp terapija klaipedoje

Plazma yra skystoji kraujo dalis (55% viso kraujo tūrio), kurioje cirkuliuoja kraujo baltymai, hormonai ir elektrolitai. Raudonieji kraujo kūneliai sudaro 44% viso kraujo tūrio. Baltųjų kraujo kūnelių yra tik 1%. Tačiau trombocitų 1 ml kraujo yra vidutiniškai 166 – 390 milijonų. Belieka juos atskirti nuo eritrocitų, koncentruoti ir injekuoti į problemines odos zonas.

Trombocitais praturtintoje plazmoje yra ir leukocitų – ląstelių, atsakingų už antimikrobinę kraujo funkciją. Todėl, teisingai atliekant PRP injekcijas, infekcijos tikimybė minimali. Ištirta, kad PRP veikia bakteriocidiškai, todėl tinka gydyti uždegimus, Acne spuogus, ilgai negyjančias opas ar žaizdas.

PRP terapija naudojama ne tik odai. Odontologijoje naudojama biomembrana – fibrino kamštelis, įdedamas į ištraukto danties vietą kaip gyjimą skatinanti, kraujavimą stabdanti priemonė. Gleivinės žaizdos užgyja žymiai greičiau ir be antibiotikų kurso.

Dėl serotonino atpalaiduojančio, nuskausminančio ir hemostatinio poveikio PRP terapija naudojama ortopedijoje – raumenų, kaulų, kremzlių, sąnarių, sausgyslių ligų ir randų gydymui, traumatologijoje – traumų, nudegimų ir uždegimų atvejais, sporto medicinoje.

Tai natūrali, saugi ir analogų neturinti sistema, užvedanti regeneracinius audinių procesus ląsteliniame lygmenyje.

null

PRP TERAPIJA ODONTOLOGIJOJE

PRP terapija naudojama ne tik odai. Odontologijoje naudojama biomembrana - fibrino kamštelis, įdedamas į ištraukto danties vietą kaip gyjimą skatinanti, kraujavimą stabdanti priemonė, gleivinės žaizdos užgyja žymiai greičiau ir be antibiotikų kurso.

Norėdami daugiau sužinoti apie PRP terapiją „ESU SVEIKAS“ klinikoje, susisiekite su mumis tel.: +370 696 82222 arba užpildykite užklausos formą.

Free WordPress Themes